AZİZİYE BELEDİYESİ

e - belediye işlemleri için tıklayın

web sitesinden belediyeyi aramak için tıklayın

şehr-i kadim aziziye dergisi

PERŞEMBE

AZİZİYE’DE KURUMLAR İSTİŞARE EDİYOR

Aziziye ilçesindeki kamu kurumları her ay farklı bir kurumun ev sahipliğinde bir araya gelerek, ilçede yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında istişare ediyorlar.

Aziziye ilçesinde geleneksel hale getirilen kurum müdürleri istişare toplantıları sürüyor. Aylık olarak düzenlenen toplantıların bu ayki ev sahipliğini Halkbank Dadaşkent Şubesi üstlendi. Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenen toplantıya Aziziye Kaymakamı Zafer öz, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, İlçe Emniyet Müdürü Necip Bulut, Halkbank Bölge Koordinatörü Mücahit Yıldırım, Dadaşkent Şube Müdürü Bülent Pesen ile ilçedeki kurum amirleri katıldı.
Kaymakam Öz, ilçedeki çalışmalar hakkında kurum amirlerinden brifing alırken, başta kardeş okul projesi olmak üzere, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mahalli İdareler seçimlerinin ilçede huzur içerisinde gerçekleştiğini dile getiren Kaymakam Öz, toplantıya katılan güvenlik güçlerine ve görev yapan birim amirlerine teşekkür etti. Kurumlar arası diyaloğun önemine vurgu yapan Kaymakam Öz, “Kurum amirleriyle bir masa etrafında toplanmamız, hizmetlerin düzenli ve intizamlı bir şekilde yürümesine vesile oluyor. Heyecanımız aynı oranda olacak ve yüreklerimiz bir atacak ki, yaptığımız çalışmalarda hedefe birlikte varalım. Tek ve güçlü bir sesin çıkması çok önemli. Kurumlar olarak belediyemizle birlikte ortak yürüteceğimiz faaliyetler, ilçemizin kalkınmasına ve gelişmesine ivme kazandıracaktır.” dedi.
Toplantıya belediye başkanı olarak ilk kez katılan Muhammed Cevdet Orhan da, seçimlerle birlikte belediyenin hizmet alanının genişlediğini, kaymakamlığa ait olan bazı işlerin de belediyeye devredildiğini hatırlatarak, bu süreçte kaymakamlık ve diğer kurumlarla işbirliği ve istişarenin büyük önem arzettiğini ifade etti. Belediyenin üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getireceğinin altını çizen Başkan Orhan, belediyenin devraldığı çalışmalarla ilgili de ilgili kurumların, bilgi, deneyim ve tecrübelerinden faydalanacaklarını vurguladı.
İlçede bir çocuk meclisi kurulacağını da kaydeden Başkan Muhammed Cevdet Orhan, bu konuda da kaymakamlık ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile koordinasyon içerisinde çalışmak istediklerini belirtti.
Aziziye ilçesindeki kurumlararası koordinasyon toplantısı Mayıs ayında da Aziziye Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Sayfamızı Beğen !

Takip Et !

Abone Ol !

Haberdar Ol !

Sosyal Ağ
Facebook | Twitter | Youtube
2014 Erzurum Aziziye Belediyesi.Tüm Hakları Saklıdır.