AZİZİYE BELEDİYESİ

e - belediye işlemleri için tıklayın

web sitesinden belediyeyi aramak için tıklayın

şehr-i kadim aziziye dergisi

ÇARŞAMBA

KÖYLER KİLİTLİ PARKE TAŞ İLE İŞLENİYOR

Aziziye Belediyesi merkez mahallelerde olduğu gibi köylerde de hizmet rüzgarı estiriyor. Belediye, bu çalışma sezonunda 100 bin metrekare kilitli parke taş çalışması yaparak, en az 20 köyü yazın tozdan, kışın çamurdan kurtarmış olacak.

Aziziye Belediyesi, mahalle statüsündeki köylerde kilitli parke taş döşemesi yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan 100 bin metrekare kilitli parke taş ihalesinin ardından çalışmalara başlayan ekipler, bu çalışma sezonunda yaklaşık 20 köyün yollarını ve meydanlarını kilitli parke taş ile işleyecek.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ekibiyle birlikte ilçeye bağlı Atlıkonak ve Tebrizcik Mahallelerinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yolları, sokakları ve meydanları kilitli parke taş ile işlenen köylerin daha temiz ve estetik bir görünüme kavuşacağını ifade eden Başkan Orhan, Atlıkonak ve Tebrizcik’te başlayan çalışmaların sürdüğünü ve bu sezon sonuna kadar en az 20 köyde kilitli parke taş çalışması yapmayı amaçladıklarını kaydetti.

72 mahalle ile Erzurum’un alan olarak en büyük ilçesi olduklarının altını çizen Başkan Orhan, “İlçe merkezinde olduğu gibi mahalle statüsündeki köylerimizde de hizmet rüzgarı estirmeyi amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıl bazı köylerimizin meydanlarını ve yollarını kilitli taş ile işledik. Bu yıl da kapsamlı bir ihale yaparak çalışmalara başladık. Bu çalışmalarla hemşehrilerimizi yazın tozdan, kışın çamurdan kurtaracağız. Hedefimiz, görev süremiz boyunca tüm köylerimizin meydanlarını ve yollarını kilitli parke taş ile işleyerek, ilçemizi köyleriyle birlikte örnek bir görünüme kavuşturmak.” ifadelerini kullandı.

Köy muhtarları da yapılan hizmetin takdire şayan olduğuna vurgu yaparak, Başkan Orhan ve ekibine teşekkür ettiler.

Sayfamızı Beğen !

Takip Et !

Abone Ol !

Haberdar Ol !

Sosyal Ağ
Facebook | Twitter | Youtube
2014 Erzurum Aziziye Belediyesi.Tüm Hakları Saklıdır.