AZİZİYE BELEDİYESİ

e - belediye işlemleri için tıklayın

web sitesinden belediyeyi aramak için tıklayın

şehr-i kadim aziziye dergisi

SALI

Haberin Galerisi

Haberin Videosu

Habere video eklenmemiş

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, toplumun vazgeçilmez parçası olan engellilerin özürlü değil, onlara sahip çıkmayıp, yok saymanın asıl özür olduğunu söyledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan Başkan Orhan, huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir toplum oluşturmanın engelli vatandaşların toplumla kaynaşması, toplumun onlara kucak açmasıyla mümkün olabileceğini belirtti.

Başkan Orhan, belediye bünyesinde faaliyet gösteren kaplıcalardan engellilerin ücretsiz yararlandıklarına dikkat çekerek, “Sadece engelliler gününde değil, her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek için, kaplıcalarımızı ücretsiz olarak onların istifadesine sunduk.” şeklinde konuştu.

Engellilere insanca yaşayabilecekleri bir ortam hazırlamanın toplumun her ferdinin ortak görevi olduğuna vurgu yapan Başkan Orhan, “Her zaman iç içe olduğumuz, dertleriyle dertlenip, sevinçleriyle coştuğumuz engelli vatandaşlarımıza belediye olarak her türlü desteği sunmanın gayretindeyiz. Onların sorunlarına çözüm üretmek, maddi ve manevi desteklerimizle yanlarında olmak öncelikli görevlerimizdendir. Hedefimiz, engellileri çalışan, üreten ve toplumla kaynaşmış olarak kendi kendilerine yeten bireyler haline getirmektir” dedi.

“Engellilerin yaşam içinde verdikleri mücadele ve elde ettikleri başarılar toplumun güç kaynağıdır” diyen Başkan Orhan, şunları söyledi: “3 Aralık Dünya Engeliler Günü, toplum olarak insani duygularımızın ön plana çıkması gereken önemli günlerimizden biridir. Engellerine rağmen sosyal ve ekonomik hayat içinde onurlu bir şekilde yaşamlarını sürdüren engellilere sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Onların yaşamlarını kolaylaştırarak, hizmetlerden eşit şekilde yararlanmalarını sağlamak çağdaş toplum olmanın gereğidir. Belediye olarak bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmenin gayretindeyiz. Bu duygularla, Dünya Engelliler Günü’nün engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkı sunmasını temenni ediyorum" 

Sayfamızı Beğen !

Takip Et !

Abone Ol !

Haberdar Ol !

Sosyal Ağ
Facebook | Twitter | Youtube
2014 Erzurum Aziziye Belediyesi.Tüm Hakları Saklıdır.