AZİZİYE BELEDİYESİ

e - belediye işlemleri için tıklayın

web sitesinden belediyeyi aramak için tıklayın

şehr-i kadim aziziye dergisi

PAZAR

Haberin Galerisi

Haberin Videosu

Habere video eklenmemiş

AZİZİYE BELEDİYESİ 303 PROJE ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KUDAKA’nın 2015 Yılı Mali Destek Programı’na “Aziziye Termal Kampüs Alanı Modernizasyonu ile Turizme Termal Katkı Projesi” ile başvuran Aziziye Belediyesi 303 proje arasında birinci oldu. Belediye, 620 bin 838 liralık proje bedelinin yarısını KUDAKA’dan hibe alarak termal tesislere yeni bir çehre kazandıracak.

Aziziye Belediyesi’nin hazırladığı “Aziziye Termal Kampüs Alanı Modernizasyonu ile Turizme Termal Katkı Projesi” Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından kabul edilen projeler arasında birinci oldu. KUDAKA’nın 2015 Yılı Mali Destek Programı’na Erzurum-Erzincan- Bayburt bölgesinden 303 proje başvurdu. Bunlar arasından 69 proje kabul edilirken, Aziziye Belediyesi’nin “Aziziye Termal Kampüs Alanı Modernizasyonu ile Turizme Termal Katkı Projesi” birinci sırada yer alarak en başarılı proje seçildi. Toplam bütçesi 620 bin 838 lira olan proje bedelinin yarısı KUDAKA tarafından karşılanırken, mevcut termal tesislerin kış turizmine entegrasyonu için gerekli olan modernizasyon ve tutundurma faaliyetlerinin gerçekleşmesi sağlanacak.

HİZMET KALİTE VE STANDARDI DAHA DA YÜKSELECEK

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, KUDAKA’nın 2015 Yılı Mali Destek Programı’nda belediye tarafından hazırlanan projenin birinci sırada yer alarak kabul edilmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, “Hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi, belediye kaynaklarımızın yanısıra çeşitli kurumlar tarafından sağlanan hibe destekleriyle ilçemizi yaşanabilir, örnek bir kent kimliğine kavuşturacağız. Bu bağlamda KUDAKA’nın 2015 Yılı Mali Destek Programı için sunduğumuz ‘Aziziye Termal Kampüs Alanı Modernizasyonu ile Turizme Termal Katkı Projesi’ en başarılı proje olarak kabul edildi. Proje kapsamında 620 bin 838 liranın yarısını KUDAKA’dan hibe alarak, termal tesislerimizi daha modern bir çehreye kavuşturacak, hizmet kalite ve standardını daha da yükselteceğiz.” dedi.

TERMAL TESİSLER YENİLENİYOR

Proje ile termal ve kış turizminin entegrasyonunun da sağlanacağının altını çizen Başkan Orhan, bunun yanında otel odaları, mutfak, kafeterya ve ortak kullanım alanlarının modernize edilerek, müşterilere hizmetin en kalitelisini sunmak adına bir dizi yenilikler yapılacağını vurguladı.   

Turizm sektöründe farkındalık oluşturmak adına proje kapsamında tanıtım faaliyetlerinin de gerçekleştirileceğine işaret eden Orhan, modernizasyon ve işletme sürecinin gerektirdiği insan kaynağının temin edilmesi ve eğitilmesi çalışmalarının da proje içerisinde yer aldığını kaydetti.

HEMŞEHRİLERİMİZE HİZMETİN EN GÜZELİNİ SUNMANIN GAYRETİNDEYİZ

Aziziye halkına hizmetin en güzelini sunmanın gayreti ve çabası içerisinde olduğuna dikkat çeken Başkan Orhan, şunları kaydetti: “Göreve başladığımızda belediyemiz için göz bebeği olan ve hizmet bütçemize katma değer sunan termal tesislerimizle ilgili müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik bir dizi yenilikler gerçekleştirdik. 18 aile kabinini modern bir çehre, kaliteyi, hijyeni ve konforu esas alan bir yönetim anlayışıyla hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. KUDAKA tarafından kabul edilen bu yeni projeyle termal tesislerimizin hizmet kalite ve standardını daha da yükselterek, Türkiye’nin sayılı termal turizm merkezi haline getireceğiz. Tesislerin modernize edilmesiyle ilçemize olan rağbet daha da artacaktır. Hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlı olsun.” 

Sayfamızı Beğen !

Takip Et !

Abone Ol !

Haberdar Ol !

Sosyal Ağ
Facebook | Twitter | Youtube
2014 Erzurum Aziziye Belediyesi.Tüm Hakları Saklıdır.