AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 
Meclis toplantısında konuşan Başkan Orhan, “30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ülkemiz, milletimiz, Erzurumumuz ve Aziziyemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Başkan Orhan, “Türkiye Cumhuriyeti, sayın Başbakanımızın hedefleri doğrultusunda 2023 vizyonuna doğru ilerliyor. Bizler de Erzurum’da Aziziye Belediyesi olarak, birlik ve beraberlik içerisinde, hizmetlerimizi doğru ve güzel planlayıp, kaynaklarımızı etkin ve verimli bir şekilde kullanarak, halkımıza en güzel şekilde hizmet sunmak için çalışacağız. Bu mecliste alacağımız kararlarla Aziziye ilçemize güzel hizmetleri birlikte götüreceğiz.” diye konuştu.
“Bizim için bu memlekete hizmet edenler kadar, hizmet etmeye talip olanlar da bir berekettir.” diyen Başkan Orhan, “Bizler halkımızın verdiği oylarla seçildik ve bu sıralarda oturuyoruz. Hepimiz bu memleket için bir bereket ve değeriz. Hepimizin görüşü, hepimizin önerisi, yapacağımız çalışmalarda bizim için büyük önem arzetmektedir. Özellikle bunu vurgulamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.
MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ VE KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI
Başkan Orhan’ın konuşmasının ardından gündem maddelerine geçilerek, meclis başkan vekilleri ve ihtisas komisyonları için seçim yapıldı.
Yapılan seçimlerle, Meclis Birinci Başkan Vekilliğine Ömer Faruk Yarba, İkinci Başkan Vekilliğine Adnan Korkmaz, Divan Katibi Asil Üyeliğine Mualla Turan Saykal İle Cafer Pala, Yedek Üyeliğe de Ahmet Alak ve İlhan Kervan seçildi.
Encümen üyeliğine Ömer Faruk Yarba ile Onur Sertaç Gök’ün seçildiği mecliste, İmar Komisyonu üyeliğine AK Parti grubundan, Muhammet Fatih Solmaz, Serkan Tolga Kuzu, Ahmet Kocaman ve Mustafa Kahveci, MHP grubundan da Lütfü Talay seçilirken, Plan ve Bütçe Komisyonu ise, yapılan seçimin ardından Ahmet Alak, Ömer Faruk Töremen ve Hülya Saltuklu’dan oluştu.
Mecliste, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği üyeliğine Hüseyin Bekmez, Doğu Anadolu Belediyeler Birliği üyeliğine Mehmet Akarsu ve Erzurum-Erzincan-Bayburt Kalkınma Birliği’ne de Halil Özcan seçildi.
Komisyon üyeliği seçimlerinin ardından konuşan Başkan Muhammed Cevdet Orhan, ihtisas komisyonları için yapılan seçimlerin bir yıllık olduğunu hatırlatarak, birlik ve beraberlik içerisinde, istişare ederek, ilçeye güzel hizmetlerin çıkacağına inandığını kaydetti.
Meclis, 2013 yılı Faaliyet Raporu ile Denetleme Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi ile sona erdi.
Aziziye Belediye Meclisi, 20 AK Parti ve 5 MHP olmak üzere 25 üyeden oluşuyor.


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.